BIULETYN INF. PUBLICZNEJ

 

bip

ePUAP

 

ePUAP KP PSP w Górze

 

KPPSP w Górze: Ćwiczenia

Ćwiczenia praktyczne na obiekcie GOK w Niechlowie

Ćwiczenia na obiekcie GOK w Niechlowie

W dniach 11-13 marca 2014 r. na obiekcie Gminnego Ośrodka Kultury w Niechlowie przeprowadzono ćwiczenia taktyczno-bojowe zastępów PSP i OSP. W ćwiczeniach uczestniczyły zastępy:

  • JRG Góra,
  • OSP Niechlów,
  • OSP Wroniniec,
  • OSP Żuchlów,
  • OSP Bełcz Wielki.

 

W pierwszym dniu ćwiczeń w wyniku zaprószenia ognia przez jednego z pracowników nastąpił pożar na sali widowiskowej zlokalizowanej na parterze budynku.  Silne zadymienie odcięło drogę ewakuacji dla jednego z pracowników próbującego ugasić pożar, w wyniku czego został uwięziony w pomieszczeniu usytuowanym za sceną.

 

Scenariusz drugiego dnia ćwiczeń przewidywał powstanie pożaru w pomieszczeniu kawiarni zlokalizowanej na parterze w części socjalnej budynku, który swobodnie rozwijał się w czasie nieobecności pracowników. Zagrożone były pozostałe pomieszczenia. Jeden z pracowników próbujący ugasić pożar został uwięziony w jednym z pomieszczeń w którym znajdowała się 11 kg butla z gazem propan butan.

 

Założeniem trzeciego dnia ćwiczeń było ugaszenie pożaru w pomieszczeniu byłej projektorowni na  I piętrze. Zagrożone zostały pomieszczenia na piętrze, oraz sala widowiskowa. Podczas ewakuacji jeden z pracowników doznał urazu kręgosłupa spadając ze schodów.

 

Zadaniem ćwiczących była m.in. ewakuacja pracowników, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy tym, którzy doznali obrażeń podczas podjęcia próby ugaszenia pożaru lub ulegli podtruciu toksycznym dymem, zlokalizowanie i ugaszenie ognia, a także oddymienie pomieszczeń.

 

 

 

 

STATYSTYKA ZDARZEŃ

Stan: 23 lipca 2018 r.
  Pożary   148 
  Miejscowe zagrożenia    146 
  Alarmy fałszywe    10 
  Suma     304 

KALENDARZ ZMIANOWY

STRONA www 2007 - 2010

Strona internetowa KP PSP w Górze 2007-2010